קבלן איטום מבנים

למה צריך איטום מבנים?

איטום מבנים הוא תהליך של מריחת חומר איטום על המשטחים החיצוניים של הבניין כמו גגות או קירות חיצוניים. מבצעים את האיטום כדי למנוע נזילות מים למבנה. מים שחודרים דרך התקרה או הקירות עלולים לגרום לנזקים למבנה, למערכת החשמל שלו, לרכוש שמאוחסן בו ולעובש שמהווה בעיה בריאותית.

תהליך האיטום משמש לרוב בשילוב עם טיפולי חוץ אחרים, כגון צביעה או ריצוף. איטום גגות או מרצפות מצריך את פירוק הריצוף והזזת כל החפצים שיש עליו. אחרי תהליך האיטום מבצעים בדיקת הצפה על ידי מילוי מים בגג או במרפסת והמתנה של 3 ימים כדי לראות שאין נזילות יותר.

אחרי תהליך האיטום אפשר לרצף מחדש ולהחזיר למקום את מה שהוזז, דודי שמש ועוד דברים שיש על הגג.

לביצוע האיטום משתמשים לפי צורך בנוזל הנמרח על פני גג, קיר או צינור מים על מנת למנוע נזילות. במקרים אחרים מבצעים איטום ביריעות ביטומניות או בזפת.

האיטום משמש למילוי חללי אוויר וחללים שעלולים להיות בקיר החיצוני של הבניין. זה נעשה על ידי מריחת חומר האיטום על פני הקיר החיצוני והחלקתו באמצעות כף.

אל הקיר החיצוני מגיעים על ידי שימוש בסנפלינג או בסולם מתאים עם מנוף.

איטום הוא תהליך של מריחת חומר איטום או ציפויים על הקירות החיצוניים של מבנים כדי למנוע נזילות מים ונזקים אחרים.

היתרונות של איטום קירות חיצוניים הם:

– מניעת נזילות מים שעלולות להוביל לצמיחת עובש, נזק למבנה ותיקונים יקרים.

– להפחית את הסיכון לנזקי מים במבני מגורים ומסחר כאחד.

– לשפר את המראה של מבנים על ידי הגנה עליהם מפני בליה.

איטום גגות  כדי למנוע חדירת מים למבנה דרך בגג. איטום גגות יכול להיות מיושם על ידי קבלן איטום מקצועי שיודע את העבודה ובאיזה חומרים צריך להשתמש. עדיף לא לבצע את זה לבד.

שני סוגי חומרי איטום הגג הם אקריליים וגומיים. חומר האיטום האקרילי בעל עמידות טובה יותר ועמידות בפני כתמים אך הוא גם עולה יותר מאשר על בסיס גומי.

איטום גגות: איטום גגות נעשה לרוב אחרי שהאיטום הישן מתקלף ומתפרק ומתחילים לראות נזילות מים.

יריעות ביטומניות

איטום קירות חיצוניים הוא שלב חשוב בתהליך הבנייה. הוא מונע ממים להיכנס למבנה ומגן עליו מפני פגעי מזג האוויר. לפעמים מתחילים סדקים ומים מתחילים לחדור ואז צריך לבצע איטום נקודתי.

מאת: מיכה ברק – בלוגר